מחזור מי הכביסה להשקיית הצמחייה

לרבים מאתנו יש מכונות כביסה בבית, שבעזרתן אנו יכולים לנקות את הבגדים שלנו. בכל מכונת כביסה קיימים מגוון תכניות כביסה רבות, ובמקביל אם אנו גרים בדירה עם חצר, אפשר שעולה אצלנו השאלה, האם זה אפשרי לנצל את מי הכביסה שלנו לטובת ההשקיה של הצמחייה? תתפלאו – אבל התשובה היא חיובית. מי הכביסה מוגדרים בתור מים אפורים, שבהחלט יכולים להתאים בנסיבות מסוימות להשקיה! אז איך עושים זאת?

התנאים שתחתיהם אפשר להשתמש במי הכביסה

הטמפרטורה – מים רותחים מידי שיוצאים ממכונת הכביסה עלולים לפגוע במחיה. לכן, כאשר אתם מכבסים במכונה, כדאי לבחור בתוכניות הכביסה של 30 עד 40 מעלות בלבד – זוהי טמפרטורה אשר לא תפגע גם בצמחים שתשקו.

מה להשקות – חל איסור להשקות עם מים אפורים צמחים שונים אשר ישמשו אותנו למאכל. כלומר – אל תשקו את הגידולים אשר אתם מתכוונים בהמשך לצרוך, כמו למשל עציצים עם צמחי תבלין. במקום זה, השתמשו במים האפורים להשקות שיחים ועצים שאתם לא מתכוונים להכניס לפה.מחזור מים ממכונת הכביסה

עם מה לכבס – באופן כללי, בין אם יש לכם מכונת כביסה תוצרת חברה מסוימת או מכונה מדגם אחר, ואתם רוצים להשתמש במים שלה להשקיה, כדאי גם להשתמש בחומר המתאים לניקוי הכביסה שלכם. שימוש באבקת כביסה למשל הוא לא מומלץ בעליל, כי אבקת הכביסה כוללת אחוז גבוה מאד של מלחים שבהמשך עלולים לפגוע בצמחים, וגם קשה לפרק אותם. שימוש בנוזלי כביסה הוא טוב יותר, ושימשו במכונות הכביסה הוא המומלץ ביותר והאקולוגי ביותר. כך למערכת הסינון גם יהיה קל יותר למחזר את המים.

התקנת מערכת סינון – לאחר שרכשתם מכונת כביסה ואתם רוצים להשתמש במי הכביסה להשקיה, חשוב מאד שתתקינו מערכת לסינון ומחזור של מים אפורים. המערכת תדע לסנן את סיבי הבגדים ולפרק את החומרים לניקוי מתוך המים. המערכת גם תוביל את המים האפורים ישירות להשקיה של הצמחייה.

מחזור משמעותי במיוחד

בעזרת המיחזור של מי הכביסה, אתם תוכלו לחסוך באופן ניכר בצריכת המים שלכם בבית, ובמקביל ליהנות גם מכביסה איכותית – וגם מגינה מושקעת!