שער כניסה לבית

במידה ואתם גרים בבית קרקע ונהנים מחצר מגודרת ויפה, אתם בוודאי הרכבתם או מעוניינים להרכיב שער כניסה יפה, מרשים ומגן. לשער כניסה לבית יש מספר משמעויות והן כמובן עוסקות בעיצוב וברמת ההגנה שהוא מספק. ישנם יישובים לא מעטים הסובלים בשל מיקומם מניסיונות פריצה מרובים לבתים, ולכן שער כניסה איכותי, מהווה מכשול נוסף עבור אלה המתכננים להזיק. חשוב מאוד ששער הכניסה יהיה הפתח היחידי לחצר הבית ולפיכך נדרשת גם גדר מקיפה חזקה ויפה. להלן 7 טיפים חשובים שיסייעו לכם בבחירת שער כניסה איכותי לביתכם. 

בצעו סקירה של השוק

סקרו את מה שקיים בענף השערים, אילו סוגי שערים קיימים, מאילו חומרים הם עשויים, מה איכות הגימור של כל אחד מהם, אילו עיצובים קיימים ומה מנעד המחירים של כל זה. לאחר הסקירה תוכלו להבין עם עצמכם מה עשוי להתאים לכם ומה לא. סביר להניח שהשער יהווה גימור אחרון לבית וחצר עומדים ולכן, חשוב להתאים את השער הן למראה הקיים והן לצרכים המתבקשים. 

החליטו מהם המשאבים שלכם

מכיוון שקיימים סוגים שונים ומחירים שונים של שערים, חשוב מאוד שתקבעו מראש מה התקציב שאתם מעמידים לצורך רכישת השער. הדבר ימנע מכם זמן ותסכול מיותרים. 

רמת האבטחה שמקנה השער

עליכם להחליט מראש כמה חשוב לכם נושא האבטחה שהשער יכול לספק. אלמנט זה עשוי ליקר מאוד את השער ולכן חשוב שתבינו מראש מה רמת הצפייה שלכם בנושא זה. לעיתים אנשים מסתפקים בשער גבוה שמהווה המשך לגדר גבוהה ולעיתים, הם מבקשים לעצמם גם מנגנוני פתיחה וסגירה מתוחכמים וחזקים. 

שער שלא דורש טיפולים ותחזוקה מרובים

מומלץ לבחור בשער שלא ידרוש מכם תחזוקה שוטפת מרובה ומורכבת כמו שער מעץ, שדורש טיפול שנתי יחסית מורכב ולא זול. השער שלכם אמור לספק שירות כניסה ויציאה יעיל ובטוח, לשמור במידה מסוימת על הפרטיות והביטחון שלכם ולתת מענה עיצובי נעים לעין לפיכך, בחרו בשער ממתכת או אלומיניום שדורשים בדרך כלל רק ניקוי.

שערים חשמליים

מראה השער

במידה ואתם נהנים מחושים אסתטיים חדים כדאי מאוד שתחפשו היטב את העיצוב המתאים ביותר לחצר שלכם ולאופייכם. כדי שתגיעו לבחירה הנכונה, עליכם לכתת רגלים ולעבור כמה שיותר יצרני שערים על מנת שתדייקו ככל האפשר את עיצוב השער לבית, לחצר ולמה שאתם אוהבים, זו לא בהכרח משימה קלה.

חפשו המלצות על יצרן שערים

בתחום השערים, ומכיוון שהוא כולל גם את נושא האבטחה, חשוב מאוד לבחור ביצרן שערים מוכר, בעל ניסיון עשיר, שהתקין כמות שערים גדולה ויהיה מסוגל לתת לכם שירותי התקנה משובחים ושירותי תיקון בעתיד במידת הצורך. חשוב שיהיה מדובר בחברה אמינה ובעלת המלצות רבות מלקוחות. הדבר נחוץ עוד יותר במידה ובחרתם בשער שכולל מנגנון נעילה חכם וחזק להגנה מרבית על הבית, מנגנונים אלה דורשים טיפול אמין בהתקנה ובתיקון. 

להשקיע בשער זו בחירה נכונה

תחום השערים הוא דוגמא מצוינת לכך שכדאי להשקיע יותר ולקבל מוצר איכותי, מאשר להשקיע במוצר זול שיעשה לכם חיים קשים בעתיד. על פי רוב, כשמדובר בשערים, הזול נוטה להתקלקל מהר ובסוף הדרך הוא עולה יותר מהשער האיכותי והאמין. אלמנטים כמו מנוע, מסילות וצירים מאיכות ירודה יעשו לכם כמעט באופן וודאי בעיות בעתיד וידרשו מכם תיקונים מרובים, זמן ועצבים. 

לסיכום

ברור שלכל אחד תקציב משלו ואולם, כשמדובר בשער כניסה לבית רצוי למתוח מעט כלפי מעלה את התקציב ולרכוש שער איכותי, מעוצב וכזה שמספק גם הגנה טובה.