מספר טיפים לניקיון הגינה בבית ובעסק

חשיבות הגינה בבית ובעסק

מספר טיפים לניקיון הגינה בבית ובעסק
מספר טיפים לניקיון הגינה בבית ובעסק

בשעות הבוקר בזמן הקפה, בזמן הארוחה המשפחתית בצהריים, או סתם בבריזה של שעות הערב המוקדמות, כיף לשבת בגינה. עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בתענוג רק כאשר הגינה מטופחת, נקייה ומסודרת. הגינה היא מקום נהדר למפגשי חברה גם בבית עבור החברים וגם בבית העסק, ונותנת תחושה של רוגע ונועם בתוך שגרת היום הלחוצה.

איך נשמור על גינה יפה ומטופחת?

  • השקעת זמן וכסף בגינה – אין מנוס, יש להשקיע זמן וכסף בשביל ליצור גינה נעימה לבילוי. שתילת פרחים, נטיעת עצים, ופרישת דשא יצריכו מאיתנו השקעה כלכלית וזמן עבודה, אך יועילו ביצירת פינת חמד בעבודה או בבית. כמובן שאת הצמחייה ששתלנו יש לטפח לאורך זמן – להשקות ידנית או להשתמש במערכת השקייה, לגזום ולאסוף ענפים סוררים ועלים יבשים, ולשמור על ניקיון וסדר.
  • ניקיון בזמן העבודה – העבודה בגינה עשויה להיות מאוד מלכלכת. שתילת צמחייה מפזרת המון אדמה מסביב ומלכלכת מאוד, והשקיית הצמחים עשויה ליצור בוץ ושלוליות בגינה שלנו. לכלוך ובלאגן, יגרמו לגינה להראות מוזנחת, ועשויים אף להשפיע על דעתם של לקוחות פוטנציאליים או חברים שבאים לבקר. בשביל למנוע את כל אלו, עלינו לדאוג לאסוף את הלכלוך, ולנקות בסיום כל פעולה מלכלכת. כמו כן, מומלץ להימנע מעבודות בגינה בסמיכות לביקורים של חברים או לקוחות, בשביל למנוע לכלוך שנשכח או שלוליות.
  • התאמת הגינה לצורך שלנו – הגינה צריכה לשמש אותנו, ולכן צריך להתאים אותה לרצונות ולצרכים שלנו. אם מדובר בגינה לבית בו גרים ילדים, מומלץ לפרוש משטחי דשא עליהם יוכלו הילדים לשחק, לשמור על ניקיון הגינה למען בטיחות הילדים, ואף להציב מתקנים דוגמת מגלשות או סולמות טיפוס. כאשר מדובר בגינה שתשמש בית עסק, מומלץ להציב ריהוט גן מתאים, דוגמת שולחנות וכסאות גן, פינות עישון וכדומה.

גינה לי חביבה

גינה יפה ומטופחת עשויה לשדרג פלאים כל בית, דירה או משרד, ולהפוך לאחד החללים הכי שימושיים ונעימים. בשביל לשמר את הגינה כמקום נעים לבילוי, חשוב להשקות את הצמחיה ולטפל בה, וחשוב לנקות את הגינה בתדירות יומית.