התקנת ארון חשמל בגינה

עיצוב גינה מחייב התקנה של ארון חשמל עם הגנה מפני מים. ההגנה כוללת חשיפה ישירה למים, לחות ועמידות מנזקי מזג אוויר. התאמת ארון מן הסוג הזה מתבצעת מול אנשי מקצוע ותוך התייחסות לשורה ארוכה של פרמטרים. ראשית, יש לבדוק את הספק החשמל הנדרש עבור הגינה. הספק החשמל נקבע על פי כמות המנורות וסוג התאורה. יש גם הבדלים בין גינות עם בריכה לבין גינות פרטיות וקטנות יותר. שנית, התאמת הארון מחייבת עמידה בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות. הסטנדרטים הם של חברת החשמל ולכן התקנת הארון כפופה למגבלות מסוימות. אפשר גם לבדוק מה הנוהל של חברת החשמל לפי כתובת הדירה ותשתית החשמל המוניציפאלית.

תאורה בטוחה לחצר ולגינה

הפתרון לצורך בהתאמת ארון חשמל לגינה היא לפנות לחברה שמתמחה בעיבוד מתכות. דרך החברה ניתן לקבל שירותים שונים כגון:
• פירוק והחלפה של ארונות חשמל ישנים
• התקנת ארונות מתכת תקניים
• ייעוץ, הדרכה ותכנון הנדסי לקבלני שיפוצים
• התקנת ארונות דקורטיביים עם משקופים סמויים

ארון חשמל מוגן מים

תהליך הייצור של ארונות לגינה עם עמידות גבוהה מפני מים כולל עיצוב לפי דרישות הלקוח ובהתאמה לאיזור שבו הארון יורכב. בעבר נהוג היה לייצר את ארונות החשמל מעץ כדי לחסוך בהוצאות, אך בגינה פרטית אין סיבה לקחת את הסיכון הזה. כל זיק בארון חשמל עלול לגרום לשריפה והחשיפה למים מעלה את הסיכוי לאסון. הפתרון הוא לחבר חשמל לגינה תוך תיווך של ארון עמיד ודקורטיבי.

לסיכום, התאמת ארון חשמל לגינה מבוצעת במספר שלבים. קודם כל מחליטים איזה תשתית חשמל לחבר ואילו מכשירים אמורים להיות מוזנים מתוכה. בהמשך מבררים מה התקנות של חברת החשמל והרשות המקומית ומקבלים אישור לחיבור נוסף. בשלב האחרון יוצרים קשר עם חברה שמתמחה בעיבוד מתכות וייצור ארונות איכותיים. הארונות חייבים לעמוד בדרישות התקן בארץ ולהתאים גם לדרישות חברת החשמל, מכבי אש וחברת התקשורת בזק. זו הדרך הטובה ביותר לחבר את החשמל לגינה וליהנות מתאורה מלאכותית ללא סיכון. הארונות עמידים לחלוטין ולא דורשים תחזוקה מיוחדת.