רכבי עבודות עפר – גם לעיצוב הגינה שלכם

אחד היתרונות הגדולים של רכבי עבודות עפר הוא שניתן להשתמש בהם גם לצרכים אישיים. בין היתר ניתן להיעזר בסוגים שונים של רכבים לטובת שיפוץ או עיצוב מחדש של הגינה בבית, שדרוג הכניסה לחניה או יישור שטח לקראת הרחבה ובניית יחידת דיור. ברוב המקרה נזדקק לכלי רכב ייעודיים כדי לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. השאלות בהקשר הזה הן באילו רכבים ניתן להיעזר וכמה זה אמור לעלות.

אלו הרכבים המתאימים לעבודות עפר לצורך עיצוב הגינה והחצר:

  • דחפורים
  • מגרדות
  • מחפרים
  • שופלים
  • משאיות עפר

מבחינת ההבדלים הספציפיים בין ציוד מכני הנדסה וכלי עבודה, הכל תלוי בהיקף הפרויקט ובכמות העפר שתצטרכו לפנות מתוך הגינה או החצר. עליכם להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הקצאת רכבים ולהבין את המשמעות של המפרט הטכני. דחפורים, מגרדות ומחפרים מסוגלים לבצע עבודות עפר בהיקף של אתר בנייה. לעומת זאת, בובקט או מיני מחפרון יתאימו לכם לטובת עבודות עיצוב או חידוש קטנות יותר.

כמה יעלה לבצע עבודות עפר?

עלות העבודה תלויה בסוג הכלי שתצטרכו ובהעסקת המפעיל. היות וסביר להניח שלרובכם אין את הרישיון הדרוש על מנת להפעיל ציוד מכני הנדסי, כדאי שתביאו בחשבון את עלות המפעיל יחד עם התקציב הכללי לעיצוב הגינה. המחיר לשעת עבודה של טרקטור לדוגמא עומד על 700-900 ש"ח, כולל דחפור ורוטר הידראולי. לצורך השוואה, המחיר של יעה זחלי 150 כ"ס יעלה 300-380 ש"ח והעלות של מחפר קטן היא 400-520 ש"ח לשעה.

נסו לצמצם ככל האפשר את שעות העבודה על עיצוב ושיפוץ הגינה, אך התייעצו עם אנשי מקצוע לגבי סדר עדיפויות. כדאי שתדעו איזו עבודה לבצע קודם וכך תכינו את הקרקע לקראת עבודות הנדסה הכוללות הזזה או העברה של עפר, אדמה וסלעים.

המחיר לשעת עבודה של מיני מחפרון זחלי הוא 170-220 ש"ח, לעומת מחיר של מיני מחפרון אופני שיעלה 190-250 ש"ח. הגדרה מוקדמת של מסגרת התקציב תאפשר לכם לבצע עבודות עפר ולשדרג את הגינה משמעותית.